jQuery Slider

Calculus Sp. z o.o. rozpoczęła swoją działalność w 2010 roku. Od samego początku działalności firma posiadała swój oddział w Niemczech, gdzie zlokalizowana jest kopalnia Pomellen-Nord. W związku ze stałym rozwojem powołano do życia Calculus GmbH, która to od 01 maja 2012 roku przejęła obowiązki i realizację zadań od Calculus Sp. z o.o. Oddział Pomellen-Nord.

Firmy jako jedne z pierwszych podmiotów na rynkach lokalnych wprowadziły kruszywa sucho siane, które sprzedają się z powodzeniem i śmiało konkurują z dotychczas sprzedawanymi kruszywami płukanymi. W drugiej połowie 2014 roku została uruchomiona linia do produkcji kruszyw płukany, których głównymi odbiorcami są betoniarnie, producenci kostki brukowej oraz prefabrykatów. Tym samym został zwiększony wachlarz oferowanych materiałów.

Bliska lokalizacja kopalni w stosunku do Polski i miasta Szczecin umożliwia silną ekspansję na rynek lokalny w Polsce, a także rynek niemiecki.

Aby sprostać oczekiwaniom klientów, produkty oferowane przez Calculus GmbH oraz Calculus Sp. z o.o. są poddawane cyklicznym badaniom przez akredytowane Laboratorium Budowlane Betotest Polska Sp. z o.o., które to laboratorium również prowadzi nadzór nad Zakładową Kontrolą Produkcji producenta.

Najważniejszym celem firm jest stały rozwój i oferowanie produktów najwyższej jakości.